MAS Brdy-Vltava, o.p.s.

Hlavní oblasti

Jaké aktivity plánujeme ve Světě dobrých lidí v nejbližší době?

09.10. 2020

Kreativní dopoledne a také tvořivá setkání nejen pro seniory

Od 23. září 2020 probíhá v prostorách komunitního centra pravidelně každé pondělí a středa Kreativní malování. Primárně je program s lektorkou Magdalenou Westman určen pro lidi s mentálním či tělesným handicapem a pro seniory. Nyní skupinu tvoří klienti z občanského sdružení Stéblo. Dopoledne je rozdělené na dva bloky tak, aby klienti tvořili malou skupinku a byla zachována všechna nutná hygienická opatření.

Další připravenou akcí je kurz výroby domácí kosmetiky s paní Terezou Kamenickou. Tento proběhne 22. října od 18:00. Co si vyrobíte, to si za cenu 250 Kč odnesete.

Dopolední tvoření pro seniory zaměřené na podzimní dekorace je naplánováno na 27. 10. od 9:00 do 11:30. V ten samý den bude tato tematická akce připravena také pro ostatní, kteří si v čase 14:30 do 15:30 mohou přijít do komunitního centra vyrobit hezkou výzdobu.

Ženy Ženám nese název setkání žen, které obtížně hledají kamarádky, přistěhovaly se nebo si chtějí jen popovídat s ostatními. První setkání se koná 5. 11. od 17:30 do 19:30. V listopadu bychom také rádi uspořádali pár na sebe navazujících setkání pro dříve narozené, kde by si mohli vyměnit recepty na vánoční cukroví a to si při další příležitosti za využití komunitní kuchyně upéct a ochutnávat. Před první adventní nedělí bude prostor pro adventní tvoření (termín bude upřesněn).

Začátkem prosince proběhne výměna vánočních ozdob formou „vezmi – dej“ a dále se můžete těšit třeba na soutěž o nejlepší vánočku.

Program KC Svět dobrých lidí můžete sledovat na facebookových stránkách. Vzhledem k aktuálním vládním opatřením se program může měnit.

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.