MAS Brdy-Vltava, o.p.s.

Hlavní oblasti

Provoz komunitního centra ve stále trvajícím nouzovém stavu

12.01. 2021

Přes stále trvající nouzový stav podnikáme dílčí aktivity směrem k našim cílovým skupinám. Za dodržování vládních opatření probíhá „jeden na jednoho“ kreativní malování s lektorkou Magdalenou Westman. Kurz probíhá, jak bylo v plánu pondělí a středa po celé dopoledne. V prosinci 2020 proběhlo v náhradním termínu setkání „Ženy Ženám“, které bylo určeno všem ženám, které se cítí být z jakéhokoliv důvodu samy a zároveň obtížně hledají nové tváře. Celkem se zúčastnilo osm žen z okolí Dobříše a z velmi příjemného dvouhodinového sdílení přirozeně vyplynula další témata pro příští setkání. Jeho termín bude s předstihem avizován hned, jak to vládní opatření dovolí. Doufáme, že se z tohoto nápadu stane příjemná, pravidelná a užitečná aktivita.

Rádi bychom ke spolupráci přizvali paní doktorku, která by nám zde v komunitním centru připravila jistě přínosný kurz první pomoci pro maminky malých dětí.

V pondělí připravujeme v komunitní kuchyni teplý oběd, uvařený z potravinové pomoci, kterou do komunitního centra donesli dobrovolníci (těstoviny, rýže, konzervy, čaje, sušenky, oblečení, sanitu či jiné hygienické pomůcky). Pokud byste také Vy chtěli do Světa dobrých lidí donést potravinovou pomoc nebo hygienické potřeby, budeme moc rádi. Stejně tak jsme schopni po předchozí domluvě zajistit potřebným aktuálně poptávanou konkrétní pomoc. Sociální poradenství (řešení složité osobní, pracovní, bytové nebo materiální situace) je stále nabízeno a využíváno jednotlivci, kteří k nám do centra přijdou.

Na facebookovém profilu Svět dobrých lidí jsou průběžně zveřejňovány naše aktivity a konkrétní nabízená pomoc tak, jak se k nám od osob v nouzi jejich požadavky dostanou.

Doufáme, že epidemická situace se brzy zlepší alespoň tak, že budeme moci spustit aktivity s menším počtem účastníků a ihned je nabídnout. Všem dárcům moc děkujeme a pomoci si velmi vážíme.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.